Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дара Бубамара купи уште еден стан во Барселона, на старост ќе живее...

Дара Бубамара купи уште еден стан во Барселона, на старост ќе живее од киријата (фото)

реклама:G Natural

Дека е убаво да се инвестира во недвижнини многу добро знае и фолк пејачката Дара Бубамара.

Имено таа на социјалните мреќи се пофали со уште еден стан кој што по пишувањето на српските медиуми ја чинел 300 000 евра и е втор стан кој таа го купува во Барселона.

-Дара е заљубена во Барселона. И одговара енергијата на тој град, луѓето… таа секое слободно време го користи да отпатува таму со својот син Коста кој исто така е воодушевен од овој град. На пријателите таа неодамна им се довери дека разгледувала станови близу до плажа и дека се заљубила особено во еден од 70 квадратни метри кој чини вртоглави 300 илјади евра. Планира комплетно да го уреди и да го издава, таа за ова не сака да се зборува во јавноста, бидејќи никогаш не се фалела со недвижностите на свое име. Дара многу работи, но и многу троши, со годините наназад сфатила дека најдобро е да се вложува во квадратите и дека тука нема грешка, вели извор близок до пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------