Home INFO Дара Бубамара планира да се сели, еве каде ќе купува куќа!

Дара Бубамара планира да се сели, еве каде ќе купува куќа!

реклама:Велигден со Стаф

Српската пејачка Дара Бубамара има план кога ќе ја заврши кариерата да се пресели од родната Србија.

“Повеќето музичари не одат во пензија, но јас планирам еден ден тоа да го сторам. Кога ќе се пензионирам, ќе се отселам од Србија. Сакам да купам куќа во Црна Гора и тоа на некое мирно место, да уживам во ладовина пиејки коктели”, изјави Дара за магазин Ало.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------