Home INFO Дарко Лазиќ повторно претера, го напушти карантинот и доби казна од 1300...

Дарко Лазиќ повторно претера, го напушти карантинот и доби казна од 1300 евра

реклама:G Natural

На фолк пејачот Дарко Лазиќ никако да му дојде памет. Иако како и сите тој требало да биде во карантин сепак задно со двајца другари решил да го прекрши законот и се упатил накај Белград.

На пат за натаму го пресретнала полиција и по залудното убедување на пејачот да го опоменат сепак си добил казна која потоа судот одлучил таа да биде во висина од 150 000 динари.

Она што тој потоа го побарал од судијата е можноста казната да ја плаќа на рати заради моменталната состојба каде што нема примања и настапи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------