Home INFO Дарко Лазиќ очаен, неможе да оди на погреб кај една од најсаканите...

Дарко Лазиќ очаен, неможе да оди на погреб кај една од најсаканите личности во неговиот живот

реклама:G Natural

Уште еден шок доживеа пејачот Дарко Лазиќ и неговото семејство.

Додека тој е на рехабилитација по страшната сообраќајна несреќа неговата сакана баба, тетка на татко му починала. Оваа личност била навистина важна во животот на пејачот и негова голема поддршка во кариерата но и за време на тешкиот период по несреќата.

Иако Дарко инсистира да биде на нејзиниот погреб и да ја испрати својата баба достојно, сепак докторите му забрануваат тоа да го направи и го советуваат дека тоа не е добро за неговото здравје.

Дарко е очаен и жали поради загубата уште повеќе затоа што немал време да се сретне со неа бидејки секојдневно му праќала пораки со поддршка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------