Home INFO ДАРКО ЛАЗИЌ УСПЕА ДА ГО ПОДНЕСЕ НАЈЛОШОТО, СЕГА СЛЕДИ УШТЕ ЕДНА ОПЕРАЦИЈА:...

ДАРКО ЛАЗИЌ УСПЕА ДА ГО ПОДНЕСЕ НАЈЛОШОТО, СЕГА СЛЕДИ УШТЕ ЕДНА ОПЕРАЦИЈА: Закрепнувањето ќе биде тешко и долго!

реклама:Велигден со Стаф

Дарко Лазиќ по страшната сообраќајна несреќа во близина на своето родно место, беше во вештачка кома од која лекарите го разбудија по шест дена агонија и лавовска борба за живот.

На пејачот му е оваа единаесетти ден во болница и иако состојбата е стабилна лечењето како што се планира ќе трае уште долго.

Моментално е буден и свесен но една средба за него била посебно емотивна.

Имено прва личност која ја видел откако се разбудил била Ана Севиќ неговата бивша сопруга.

Докторите се уверени дека ќе успеат да ги санираат сите повреди, и исто така одлучиле да не му даваат повеќе лекови за успивање и смирување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------