Home INFO Десет дена покрај море: Природен ресет за вашето тело и ум

Десет дена покрај море: Природен ресет за вашето тело и ум

реклама:G Natural

Одморот покрај море носи бројни здравствени придобивки кои можете да ги почувствувате за само десет дена.

Еве што му се случува на вашето тело за време на таков престој:

Подобрено дишење:
Морскиот воздух, богат со негативни јони, ги чисти белите дробови и го подобрува дишењето. Респираторните проблеми, како астма и алергии, се намалуваат.

Подобра циркулација:
Пливањето и физичките активности во морската вода ја подобруваат циркулацијата и го зајакнуваат кардиоваскуларниот систем.

Здрава кожа:
Солената вода е природен ексфолијант и детоксикатор. Минералите во морската вода, како магнезиум и јод, ја хранат и омекнуваат кожата.

Намалување на стресот:
Шумот на брановите и свежиот воздух имаат смирувачки ефект, намалувајќи го нивото на стрес и анксиозност. Сонцето и витамин Д, кој се апсорбира преку кожата, го подобруваат расположението

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------