Home INFO Диетата на Новак Ѓоковиќ: Како да бидете слаби, а силни!

Диетата на Новак Ѓоковиќ: Како да бидете слаби, а силни!

реклама:G Natural

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ има специјално мени кое му овозможува повеќе часовни тренинзи и исцрпни натпревари.

Неговата секојдневна исхрана се состои од јајца, варена храна, зрнести плодови, свежо месо, риба, пилешко месо, одредени млечни производи, зеленчук и овошје.

Житарките и скробот, како што се ориз, пченка, хељда и компир, исто така се дел од неговата исхрана, но избегнува да ги консумира со адетиви и конзерванси.
„Со диетата изгубив и неколку килограми, но оваа исхрана ми помогна моите движења да станат многу побрзи и поодредени, а јас се чувствувам сјајно, изјави Новак Ѓоковиќ во интервју за италијанскиот магазин GQ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------