Home INFO „ДИГИ ПЛУС 05“: Дознајте ги новите дигитални вести од оваа недела (видео)

„ДИГИ ПЛУС 05“: Дознајте ги новите дигитални вести од оваа недела (видео)

реклама:Лето во Банско

Во оваа емисија дознаваме повеќе за експериментот со чипови на Илон Меск, хуманоидни роботи кои ги тестира Амазон, новиот Плејстејшн портл. како поминува виртуелниот настан во Сити Мол и детали за метаверзумот „Авикин лајв“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------