Home INFO Добро знае што сака публиката: Ова е новиот мега-хит на Слаткаристика (видео)

Добро знае што сака публиката: Ова е новиот мега-хит на Слаткаристика (видео)

реклама:G Natural

Марко Маринковиќ – Слаткаристика го објави својот нов хит, насловен “Одисеа”.

Текстот и музиката се на Слаткаристика, а аранжманот и овојпат е на неговиот долгогодишен соработник Иван Иванов – Ивајо.

Песната беше објавена вчера на официјалниот Јутјуб канал и како по навика, за експресно кратко време стана хит и ги преплави социјалните мрежи.

Марко едноставно знае што сака неговата публика!

Уживајте во видеото!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------