Home INFO Ова видео ќе не потсети на неверојатниот талент на нашата легенда Тоше...

Ова видео ќе не потсети на неверојатниот талент на нашата легенда Тоше Проески

реклама:G Natural

Веќе 12 години од кога не напушти нашиот најдобар пејач и голем хуманист Тоше Проески, но неговата музика и понатаму останува да живее.

Фановите го споредуваа со ангел, а неговите песни се сеуште актуелни и најслушани.

На социјалните мрежи сеуште е актуелно видео на кое Тоше изведува опера од Лучијано Павароти.

Снимката е направена пред повеќе од 15 години во ресторан во Бугарија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------