Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Додека цел балкан се опростува од Балашевиќ, синот на Цеца го нападна...

Додека цел балкан се опростува од Балашевиќ, синот на Цеца го нападна покојниот со пост на Инстаграм (ФОТО)

реклама:G Natural

Додека целиот балкан вчера палеше свеќи и го испраќаше легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ кој почина заради компликација со корона вирусот синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ на својот Инстаграм објави друг став од останатите поврзана со Балашевиќ.

Тој објавил снимка од еден концерт на Балашевиќ во Загреб на кој тогаш и признал на публиката:

„Јас инаку пеам на својот мајчин јазик хрватски но постои еден проблем, зборувам лоша верзија од него, наречена српски“,

под која Вељко се обрати на српскиот народ и го нападна заради поменот кој што го прават, ви го пренесуваме во оргинал.

ПРЕДЛОГ ВИДЕО:
Мајката на Тања Савиќ очајна: „Злоба од човек и ги украде и парите и децата“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------