Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Додека и бутале „бакшиш“ таа песната „Македонско девојче“ ја изменила во бугарско…...

Додека и бутале „бакшиш“ таа песната „Македонско девојче“ ја изменила во бугарско… Фановите со критики и пцовки до Теа Таировиќ

реклама:G Natural

Eротичната пејачка Теа Таировиќ која со само неколку песни стана меѓу најангажираните пејачки забавувачки во кафаните и клубовите со непромислена грешка предизвика лавина критики од македонската публика.

Имено кралицата на бакшижот и еротскиот танц во неодамнешен настап во Благоевград песната „Македонско девојче“ ја измени и за задоволство на бугарската публика ја испеа како „Бугарско девојче“.

Оваа непромислена измена предизвика хаос од страна на македонците кој што долго ќе треба за да се заборави.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------