Home INFO Докторите дури сега откриле: Дарко Лазиќ се соочува со нов проблем!

Докторите дури сега откриле: Дарко Лазиќ се соочува со нов проблем!

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

Опоравувањето на Дарко Лазиќ, кој веќе неколку дена се наоѓа во институт за рехабилитација тече многу поспоро отколку што предвидувале докторите.

Медицинскиот тим планирал пејачот секојдневно да има физикална терапија со цел што поскоро да застане на нозе, но ова не е возможно бидејќи има повреда и на стапалото за која откриле дури сега.

Судејќи по настаните, Дарко ќе мора на уште една операција, а тоа воошто не му се допадна. Во сообраќајната незгода, освен тешките повреди, тој го повредил и стапалото, а медицинскиот тим борејќи се со санирање на тешките повреди, ова не го приметил. Штом го подигнаа на нозе, сосема јасно беше дека нешто не е во ред. Штом застана на нозе, се пожали дека има неподнослива болка во прстите, а докторите веднаш се посомневаа дека нешто не е во ред- открива извор за порталот Србија денес.

Снимката покажала дека имал нагмечено стапало и повредените коски погрешно зараснале.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------