Home INFO Докторка од Америка потврди: Помешајте ги овие три...

Докторка од Америка потврди: Помешајте ги овие три состојки и нема да заболите од рак

реклама:G Natural

Не постои ниту една друга природна состојка на светот која е поефикасна во намалување на воспалителните процеси во телото од куркумата.
Американската докторка Каролин Андерсон откри еден многу едноставен рецепт со чија помош може да се спречи појавата на рак.
Станува збор за смеса од три мошне достапни состојки. Овие сознанија на др Андерсон се темелат источно индиска традиција стара 2000 години.
Каролин Андерсон тврди дека доколку секојдневно се користат овие три состојки, скоро и да не постои можност да заболите од рак.

Еве го рецептот:

Измешајте ¼ чајна лажичка куркума, ½ чајна лажичка маслиново масло. Во ова додадете свежо сомелен бибер.

Сите три состојки убаво промешајте ги.

Смесата можете да ја конзумирате индивидуално или пак да ја употребувате во различни јадења, салати и сл.

Совет:
Доколку ја конзумирате само смесата, истата можете да ја помешате со малку вода. Доколку пак ја ставите во готвени јадења, внимавајте смесата да ја ставите на крај од готвењето.

Оваа природна смеса нема нус појави, тврди др Андерсон.

Најновите истражувања покажуваат дека куркумата спречува многу врсти на рак. Куркумата има само еден недостаток, потешко се разградува во организмот. Поради ова, идеална комбинација и за лечење и за превенција од рак е куркумата да се конзумира заедно со бибер или ѓумбир. Според истражувањата, биберот ја зголемува ефикасноста на куркумата за дури 200 %.

Куркума

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------