Home INFO Полициска интервенција пред Лидл заради распродажба на Play Station 4 за 95...

Полициска интервенција пред Лидл заради распродажба на Play Station 4 за 95 евра

реклама:G Natural

По појавувањето на Play Station 5 компанијата прави чистка од постарата верзија па реши претходната серија со меморија од 500 gb да ја стави на распродажба и преку ланецот маркети Лидл да ја понуди за неверојатна цена од 95 евра.

Вработените во Оргевал во близина на Париз ја споделиле оваа информација на социјалните мрежи која што очекувано почнала да се шири со голема брзина. Па на денот на стартот на распродажбата се создала огромна гужва пред маркетот каде што морала да инервенира и полицијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------