Home INFO Дрогата си го зема данокот: Дарко Лазиќ е ставен под 24 часовен...

Дрогата си го зема данокот: Дарко Лазиќ е ставен под 24 часовен надзор

реклама:G Natural

Српскиот фолк пејач Дарко Лазиќ и понатаму е во тешка апстиненцијална криза, а родителите стравуваат за неговиот живот.

Милан и Бранка, мајката и таткото на Дарко одлучиле да изнајмат приватно обезбедување кое ќе го надгледува 24 часа.

Родителите стравуваат дека некој може да му донесе дрога во болницата или пак уште полошо, поради неподносливите кризи кои ги доживува, пејачот би можел да посегне и по својот живот.

Да потсетиме, Лазиќ повеќе од три недели со тешки повреди е во болницата во Земун, откако кон крајот на минатиот месец со својот автомобил со огромна брзина излетал од патот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------