Home INFO ВИДЕО КОЕ ОДЗЕМА ЗДИВ: Ретко кој може вака

ВИДЕО КОЕ ОДЗЕМА ЗДИВ: Ретко кој може вака

реклама:G Natural

Дени Макаскил возел велосипед по озлогласената Куилин планина.

Куилин е предизвик за многу планинари, но и за оние кои сакаат да ја освојат на две тркала.

На планината се наоѓаат околу 20 врвови, од кој највисокиот има 992 метри.

Патеките кои водат до врвот се многу тесни и лизгави, а за некои е потребна и посебна зимска опрема за качување.

Сепак, сето ова не го уплашило Дени Макаскил. Овој веројатно најпознат возач каскадер докажа колку е добар во својата работа.

Погледнете.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------