Home ШОУ БИЗз Балкан Друштвените мрежи горат: Еве како изгледа Дарко Лазиќ по несреќата (ФОТО)

Друштвените мрежи горат: Еве како изгледа Дарко Лазиќ по несреќата (ФОТО)

реклама:G Natural

Девет дена пејачот Дарко Лазиќ е на одделението за интензивна нега во Земун, откако се здоби со тешки телесни повреди по стваричната сообраќајна незгода.

На социјалните мрежи се појави првата фотографија од пејачот направена по несреќата.

Фотографијата се рашири со брзина на светлината, а фановите од целиот регион му посакуваат брзо и успешно опоравување.

Првата снимка од Дарко прв ја емитуваше српски Телеграф.

На видеото се слуша како медицинска сестра го прашува пејачот дали можеш , а Дарко и вели „можам“.

Видеото погледнете го тука

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------