Home INFO Ноќта на вештерките во Токио се претвори во вистински хорор! (видео)

Ноќта на вештерките во Токио се претвори во вистински хорор! (видео)

реклама:G Natural

Синоќешната прослава на “Ноќта на вештерките” која се повеќе се популаризира насекаде во светот, се претвори во вистински хорор.

За време на прославата, во центарот на Токио се запалила зграда по што избил страшен пожар. Улицата била преполна со луѓе, но за среќа никој не бил повреден.

Сеуште не е откриена причината за пожарот.

Изминативе години во Јапонија, “Халовин” е доста популарен и прифатен како од возрасните така и од децата.

Повеќето домови и продавници се украсени со фенери од тиква, духови и слични обележја на овој американски празник.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------