Home INFO Ќе бидам поинаков претседател: Влегува ли Кание Вест во политика?

Ќе бидам поинаков претседател: Влегува ли Кание Вест во политика?

реклама:G Natural

„Ќе дојде времето кога ќе бидам претседател на САД“, изјавил познатиот рапер Канје Вест.

Раперот гостувал во емисија на Apple Music, со цел да го промовира својот нов албум, притоа говорејќи на различни теми.

Вест е убеден дека еден ден ќе биде во Белата куќа.

„Ќе дојде времето кога ќе бидам претседател на САД“, изјавил тој, потенцирајки дека тогаш ќе се сети на оние кои не биле во состојба културолошки да го разберат тоа што прави.

Музичарот и претходно зборуваше за намерата да се кандидира за претседател на САД во 2020 година, велејќи дека би бил „поинаков“ претседател.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------