Home INFO Ќе се снима ново продолжение на легендарниот Матрикс

Ќе се снима ново продолжение на легендарниот Матрикс

реклама:Велигден со Стаф

Култната научнофантастична трилогија „Матрикс“ ќе го добие своето четврто продолжение.

Од Ворнер Брос најавуваат дека снимањето ќе започне на почетокот од наредната година.

Првиот филм Матрикс беше вистински хит во кино салите во 1999. За кратко време стана феномен, па во 2003 следуваа и две продолженија, „Матрикс рилоудед“ и „Матрикс револушнс“, како и еден засебен анимиран филм со наслов „Аниматрикс“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------