Home INFO Една добитна комбинација на лото го збуни целиот свет

Една добитна комбинација на лото го збуни целиот свет

реклама:Велигден со Стаф

Во последното коло на Играта на лотарија во Јужна Африка, беа извлечени броевите 5, 6, 7, 8 и 9.

Ова ги подгреа сомнежите за измама кај учесниците, а згора на се, беше извлечен и џокер-бројот којшто гласи – 10.

Според организаторите, комбинацијата ја погодиле 20 лица, од кои секој освоил 5.670.000 јужноафрикански ранди (околу 305.000 евра).

Организаторите наведуваат дека не е невообичаено извлекувањето ваква комбинација броеви, но сепак покрената е истрага за извлекувањето поради сомневања за неправилности.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------