Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Една е бремена, а двајца пејачи ги запросија саканите: Ќе има свадби...

Една е бремена, а двајца пејачи ги запросија саканите: Ќе има свадби на македонската естрада (фото)

реклама:G Natural

За само 24 часа се случи вистински бум од информации поврзани со запросување и бременост на македонската поп естрада.

Ако вчера со своите фанови Антонија Гиговска сподели дека е бремена со новиот дечко, веќе денеска на социјалните мреќи се огласија и двајца наши поп пејачи кои со фановите споделија убава вест.

Виктор Апостоловски очигледно решил да заплива во брачните води па ја запросил својата девојка, а во втоа среќа што се однесува до бракот заплива Даниел Кајмаковски.

Ако можеме да судиме по првоиот месец од новата година имаме во најава многу свадби и бебиња во оваа 2023. Честитки!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------