Home INFO Една изјава променила се: Еве како почнал да се распаѓа бракот на...

Една изјава променила се: Еве како почнал да се распаѓа бракот на принцезата Дијана

реклама:G Natural

Многу години поминаа од нејзината смрт, но деталите од приватниот живот на покојната принцеза Дајана се сеуште актуелни во јавноста.

Особено што таа во јавноста сеуште важи за најомилен член од кралското семејство.

Личните записи на принцезата, поточно од раговорите со кралскиот биограф, Ендру Мортон, се потврдува фактот дека Дијана имала крајно несреќен брак со принцот Чарлс.

Информациите се однесуваат на втората бременост на Лејди Ди, за која таа кажала:

„Јас и Чарлс бевме многу многу блиски шест недели пред да се роди Хари. Тогаш одеднаш, се се уништи. Тој сакаше второто дете да ни биде ќерка, тој од секогаш сакал ќерка. Кога се породив првата реакција му беше – Ох боже! Машко е, па и со портокалова коса“.

Дијана ќе додаде дека Чарлс уживал во растењето на синовите, но тоа била клучната точка нивниот брак да почне да пропаѓа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------