Home INFO Една нијанса, повеќе од 30 години: Ова беше омилениот лак на кралицата...

Една нијанса, повеќе од 30 години: Ова беше омилениот лак на кралицата Елизабета

реклама:Велигден со Стаф

Кога во 1989-та година козметичарката на кралицата Елизабета 2 и го покажала овој лак за нокти, тој станал нејзиниот омилен.

Кралицата последните неколку децении го користела само овој лак кој чини 20 долари и е во нежно розева боја.

„Од дворецот ни пристигна писмо во кое се бара само таа боја бидејќи на кралицата и се допаѓа. Од тогаш па до ден денес ние испраќаме годишна залиха од лакот и успешно соработуваме 20 години“, изјави производителот пред неколку години.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------