Home ШОУ БИЗз Ѕвезди ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ПОП ПЕЈАЧКИ, ХОСПИТАЛИЗИРАНА НА СРЕД ТУРНЕЈА: Едвај стоела на...

ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ПОП ПЕЈАЧКИ, ХОСПИТАЛИЗИРАНА НА СРЕД ТУРНЕЈА: Едвај стоела на последниот концерт, а потоа…

реклама:G Natural

Американската поп ѕезда Пинк е примена во болница во Сиднеј поради стомачен вирус, поради што одложи уште еден концерт во тој австралиски град.

Првиот концерт во Сиднеј на светската турнеја „Преубава траума“ беше закажан за петок, но по препорака на лекарите, пејачката го одложи.

Пинк го издржа концертот во саботата, но во неделата била примена во болница поради дехидрација.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------