Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Јелена Карлеуша повторно ја поткачи Дуа Липа по сторито за Косово

Јелена Карлеуша повторно ја поткачи Дуа Липа по сторито за Косово

реклама:G Natural

Пејачката Дуа Липа која што има потекло од Косово повторно на својот Инстаграм провоцира и се занимава со отцепувањето на Косово и Метохија од Србија. Таа на едно од своите сториња напишала: „Зошто Косово неможе да биде Србија“.

И овој пат не остана незабележана од пејачката Јелена Карлеуша па таа со принт-скрин го реобјави нејзиното стори и меѓу другото и одговори:

„Драга Дуа Липа те сакаме тука во Србија и те молам користи ги социјалните мрежи да шириш љубов, мир и музика.

Испраќам многу љубов за сите добри луѓе ширум светот“- додала Јелена

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------