Home INFO Еминем беше ѕвезда на вечерта: Спектакл е мал збор за шоуто на...

Еминем беше ѕвезда на вечерта: Спектакл е мал збор за шоуто на Супербоул 2022 (видео)

реклама:G Natural

Целиот свет секоја година со нетрпение го очекува Super Bowl во САД.

Како и секогаш, полувремето е резервирано за музичка програма, а оваа година на сцената спектакл приредија Снуп Дог, Др.Дре, Мери Џеј Бјајџ, Кендрик Ламар…

Публиката беше во делириум кога се појави 50 Цент, изведувајки го легендарниот хит од 2003 та година -„In Da Club“.

Настапот пак на Еминем беше најмногу коментиран е социјалните мрежи. Имено, раперот по својата изведба одлучи да клекне, што било протолкувано како знак на поддршка на Колин Каперник, поранешен НФЛ играч кој во 2016 година го направил истото тоа во текот на интонирањето на химната, а во знак на протест против полициската бруталност и расизам во САД.

Целото музичко шоу погледнете го во видеото подолу

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------