Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive ЕМОТИВНО И ТАЖНО: Погребан Џеј Рамадановски со звуците на 50 виолини кои...

ЕМОТИВНО И ТАЖНО: Погребан Џеј Рамадановски со звуците на 50 виолини кои ја свират неговата „Недеља“ (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Денеска во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград во присуство на најблиското семејство и многу колеги и пријатели беше погребан Џеј Рамадановски.

Исполнувајки ја неговата последна желба на погребот свиреа 50 виолини во звуците на неговиот најголем хит „Недеља“.

Џеј почина во неделата во неговиот дом на 56-годишна возраст од срцев удар.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------