Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Емовциите уште не стивнуваат, мама Марија Шерифовиќ пресреќна, мајка и расплакана татко...

Емовциите уште не стивнуваат, мама Марија Шерифовиќ пресреќна, мајка и расплакана татко и изненаден

реклама:G Natural

Во петокот, Марија Шерифовиќ го доживеа еден од најсреќните моменти во нејзиниот живот.

Нејзиниот син, Марио, ја здогледа светлината на денот на почетокот на декември во една од клиниките во Лос Анџелес.

Ова беше еден долгогодишен сон за популарната пејачка.

Верица, нејзината мајка, беше со неа во целиот процес и беше неизмерно среќна што го виде своето прво внуче. Таа беше поддршка на Марија во секој момент, а нејзината радост не може да се опише со зборови.

Честитките и поддршката од пријателите и обожавателите го исполнија со радост фановите на Марија. Верица, во кратки изјави за странските медиуми, ја изрази својата најголема среќа и гордост:

“Јас сум најсреќната жена на светот! Имам внуче! Јас сум во Америка и не би зборувала повеќе. Само сакам сите да знаат колку сум горда.”

Рајко Шерифовиќ, нејзиниот поранешен сопруг, кој секако беше во шок, изјави за медиумите:

“Марија ми забрани да давам изјави, но сакам да кажам дека сум најсреќниот човек на светот и дека сето тоа го направила без да знам. Среќен сум што ме повика да го видам детето. По 18 години некако воспоставивме односи, а таа и нејзината мајка ме поканија да се видиме.”

Сè во сè, раѓањето на Марио беше настан полн со емоции и радост за целото семејство, и сите се радуваат на оваа прекрасна вест.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------