Home INFO Естрадата се простува од Драган Вучиќ: Нека ти е светол патот…

Естрадата се простува од Драган Вучиќ: Нека ти е светол патот…

реклама:G Natural

Естрадата но и луѓето во Македонија кои редовно ги следеа сите негови проекти сеуште во неверување ја прифаќаат веста дека познатиот композитор, пејач, музичар и водител Драган Вучиќ почина вчера на Инфективната клиника во Скопје.

Тој по двонеделна хоспитализација и лекување ја изгуби битката со коронавирусот.

Голем број на пораки со сочуство и сеќавања неговите пријатели и познаници објавија на социјалните мрежи а дел од нив ви ги пренесуваме во целост.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------