Home INFO Еве каде летува Принц Џорџ! (видео)

Еве каде летува Принц Џорџ! (видео)

реклама:G Natural

Крајот на месец Јули е период кога годишните одмори се во полн ек. Ова секако важи и за кралското семејство.

Кејт Мидлтон и приноцт Вилијам заминаа на семеен годишен одмор, заедно со своите три деца Џорџ, Шарлот и Луј.
Исто како и минатото лето, и годинава семејството го одбра островот Мустик.

Познат како остров на милијардерите, Мистик е дел од малата островска држава Сент Винсент и Гренадини, сместен во југоисточниот дел на Карипското море.

Островот е мал по големина, а стана познат во 70-те години кога љубителите на раскошни забави и милионерите, почнаа да се собираат тука за да се забавуваат за време на викендите и празниците.

Локацијата има посебно значење за кралскиот пар. Уште пред да се омажи за Принц Вилијам, Кејт овде летувала со своето семејство. Всушност патувањето на овој остров им прераснал во традиција.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------