Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Еве како им одговори на хрватските хејтери, Александра Пријовиќ на националната телевизија...

Еве како им одговори на хрватските хејтери, Александра Пријовиќ на националната телевизија ХРТ (ВИДЕО)

реклама:Лето во Банско

Голема прашина се крена во Хрватска и во медиумите таму за Александра Пријовиќ која веќе закажа петта арена т.е петти концерт и со тоа е дефинитивно рекордерка во одрќани концерти еден по друг.

Хрватите неможат да сфатат од каде толкавиот интерес на публиката таму а голем дел од гласноговорниците по медиумите пробаа и со хејтерски изјави да им го променат мислењето на тие кои што ја сакаат нејзината музика и неа.

После сите опструкции концертите ќе се одржат а Пријовиќ на националната Хрватска Телевизија во едно интервју порача дека неможе да се оди против луѓето кои знаат што сакаат…

@hrvatska_radiotelevizija Aleksandra Prijović srbijanska je pjevačica koja u prosincu nastupa u zagrebačkoj Areni. Rasprodala je četiri koncerta, a u prodaji je i peti. O uspjehu, karijeri i medijskim napisima govorila je u HTV-ovoj emisiji #KodNasDoma. #aleksandraprijovic #glazba #zabava #hrt #hrvatskaradiotelevizija #zavas #fyp ♬ original sound – HRT

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------