Home INFO Еве како ќерката на актерот Марко Николиќ ја соопштила неговата смрт /ФОТО/

Еве како ќерката на актерот Марко Николиќ ја соопштила неговата смрт /ФОТО/

реклама:G Natural

Актерот Марко Николиќ попознат меѓу публиката но и колегите како Гиго Моравац починал на 1. јануар 2019. године во 73. година од животот.

Информацијата ја потврдила и неговата ќерка Мина на социјалните мрежи која крај заедничка фотографија со нејзиниот татко напишала само година на неговото раѓање и годината на смрт.

Играше во театар, филм и во многу серии на телевизија. Беше миленик на југословенската публика со серијата “Бољи живот” (1987, 1990), као и со улогоата на Караџорџе, во неколку ТВ драми и во серијата Вук Караџич.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------