Home INFO Еве како се лекува настинка во Сибир (видео)

Еве како се лекува настинка во Сибир (видео)

реклама:G Natural

Во градинка во Сибирскиот регион Краснојарск децата излегуваат надвор во сред зима.

Тоа и не би било чудно доколку децата се во соодветна облека, но овие деца се само во долна облека и се поливаат со вода додека температурата е во минус.

Старата сибирска техника е предвидена да спречи настинка и грип и е многу специфична за тој регион.

Секое утро пред наставата децата кои имаат околу 4 години, одат во локалната сауна и учествуваат во оваа необична пракса.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------