Home INFO Еве која е новата девојка на Жерар Пике (видео)

Еве која е новата девојка на Жерар Пике (видео)

реклама:G Natural

Пред околку два месеци, популарниот фудбалер Жерар Пике и пејачката Шакира ја раскинаа долгогодишната врска.

Парот беше еден од најпопуларните во светот, и се чинеше дека долги години тие живеат во љубов и хармонија.

По разделбата, пејачката ја напушти Барселона и се насели во Мајами, додека Пике остана да се подготвува за новата фудбалска сезона.

Шпанските медиуми објавија фотографија на која Пике е во прегратка со млада девојка, на еден музички настан.

ШАКИРА ЌЕ ЗБЕСНЕ! ПИКЕ СЕ БАКНУВА ВО ЈАВНОСТ СО НОВАТА ДЕВОЈКА (ФОТО)

Станува збор за Клара Чиа Марти, 23 годишна студентка. Наводно, младата Клара работела како приправник во компанијата на Пике.

Погледнете како изгледа Клара Чиа Марти:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clara Chia (@clarachiia)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------