Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Еве кој е Садетин Саран, новата љубов на Емина Јаховиќ

Еве кој е Садетин Саран, новата љубов на Емина Јаховиќ

реклама:G Natural

Садетин Саран е 54 годишен турски милионер. Роден е во 1964 година во Америка. Неговиот татко бил владин службеник.

Саран живеел во Америка до својата дванаесетта година а потоа се преселил во Турција. По завршеното средно образование добива спортска стипендија за Универзитетот Кентаки.

По завршување на високото образование тој повторно се враќа во Турција каде работел во Министерството за култура.
Бил капитен на националниот пливачки тим а бил менаџер и на познатиот клуб Фенербахче.

Садетин го основач Саран холдингот чија цел е да го подобри известувањето за спортските манифестации и да го подобри нивото на спортот во Турција.

İyi haftalar.. Have a nice week..

A post shared by @ sadettinsaran on

Медиумуте деновиве известуваат дека бизнисменот и пејачката Емина Јаховиќ, бившата сопруга на турскиот пејач Мустафа Сандал повеќе од еден месец се во тајна врска.

Двајцата се познавале уште додека Емина била во брак.

Никој од засегнатите досега не ја потврдил оваа информација, а Емина дури и бурно реагирала кога новинарите и побарале изјава за наводната љубовна врска.

Садетин Саран позади себе има два брака и ќерка а Емина од бракот со Сандал има два сина.

Low battery..

A post shared by @ sadettinsaran on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------