Home INFO Не доживеа да го види внукот: Синот на Оливер Драгојевиќ стана татко!

Не доживеа да го види внукот: Синот на Оливер Драгојевиќ стана татко!

реклама:Велигден со Стаф

Нешто повеќе од еден месец од смртта на легендарниот Оливер Драгојевиќ, неговиот син Давор за прв пат стана татко.

Неговата сопруга во Сплит на свет донесе здраво машко бебе кое го доби името Марко, по таткото на покојниот Оливер.

Малиот Марко е шести по ред внук на Весна и Оливер Драгојевиќ, но за жал пејачот не доживеа да го запознае.

Покојниот Драгојевиќ отсекогаш истакнувал колку ужива во играта со своите внуци и колку за него е значајно семејството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------