Home INFO Еве колку ќе заработи Карлеуша од секс скандалот

Еве колку ќе заработи Карлеуша од секс скандалот

реклама:G Natural

Медиумите во Србија почнаа да ги прават пресметките за можната заработка на Јелена Карлеуша по секс скандалот кој значително и ја зголеми цената на настапите.

Првиот настап кој што таа го имаше по скандалот беше во Виена а од него инкасираше 20 000 евра. Претходната цена за ваков тип на настаби и бил 12 000 евра.

Таа настапи и во Амстердам, така што за само два дена таа заработила 40 000 евра, бидејки сите сакаат да ја видат.

Ако може да им се верува на медиумите до крајот на годината таа би можела да заработи милион и пол евра, додавајки ги сумите кои што ќе ги заработи од Инстаграм а и новиот албум кој на музичките платформи има милионски прегледи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------