Home INFO Еве што изјави пејачката Пинк по информацијата дека таа и нејзиниот син...

Еве што изјави пејачката Пинк по информацијата дека таа и нејзиниот син се позитивни на корона вирус

реклама:G Natural

Популарната пејачка Пинк објави во медиумите дека таа и нејзиниот 3 годишен син се заболени од Ковид 19.

Како што кажува таа симптомите ги почувствувала пред две недели и од кога се тестирала резултатите биле позитивни.

Нејзините најблиски се веќе во карантин а таа рекла дека се чувствува добро.

Сепак ги искритикува властите дека тестовите треба да е достапни повеќе и дека оваа болест е сериозна и не бира кого ќе нападне.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------