Home INFO Еве зошто ви се познати евровизиските претставници на Финска, имаат заразен хит...

Еве зошто ви се познати евровизиските претставници на Финска, имаат заразен хит кој со години го пееме! (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Бендот Rasmus се прослави со хитот “In the shadows” а на овогодинешниот избор на Евровизија ја претставуваат Финска со песната “Jezebel”.

Енергичниот настап им обезбеди влез во финале, а доколку овие момци од прва ви се видоа познати, тогаш сигурно се сеќавате на нивниот заразен хит со кој во 2003 година станаа планетарно популарни.

Станува збор за хитот “In the shadows”, која на Јутјуб платформата има околу 100 милиони прегледи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------