Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Еве зошто водителскиот пар Јована Јоксимовиќ и колегата добија „клоца“ од утринската...

Еве зошто водителскиот пар Јована Јоксимовиќ и колегата добија „клоца“ од утринската емисија

реклама:G Natural

Откако се променија сопствениците на „Прва телевизија“ започнале и несогласувањата меѓу водителскиот пар Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ со новите „газди“.

Извесен период водителите се однесувале неодговорно со доцнење на емисиите и неподготвеност, а често биле и арогантни што резултирало дури и со пад на рејтингот на гледаност.

Чашата ја прелеал гафот на Јована во емисија каде што по прилог за детско насилство малолетно дете кое што требало да остане анонимно таа јавно го открила идентитетот, па телевизијата добила казна и забрана да ја емитува утринската 24 часа.

Водителите сеуште молчат за несогласувањата и наводните откази но се шпекулира дека опциите веќе се јасни, дека своите ангажмани ќе ги продолжат или на РТС или во Телевизијата К1 каде што 80 проценти е сопственик сопругот на Јована, Жељко Јоксимовиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------