Home INFO ЕВРОВИЗИЈА 2020: Ова е првата евровизиска проба на Васил Гарванлиев, еве како...

ЕВРОВИЗИЈА 2020: Ова е првата евровизиска проба на Васил Гарванлиев, еве како изгледа и звучи нашиот претставник (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Нашата Македонска делегација го започна новото евровизиско патешествие и веќе пристигна во Ротердам на генералните проби и подготовки за новото издание на Евтовизија која годинава се случува од 18 до 22 мај.

Дали и годинава ќе поминеме колку да не има на големата сцена и ќе се вратиме со потрошени илјадници евра или ќе успееме да освоиме место погоре на табелата ќе дознаеме тогаш.

Ова е првата проба на евровизиската сцена на нашиот претставник Васил Гарванлиев.

Тој како што напиша на социјалните мрежи е возбуден и благодарен на коментарите од бројните фанови ширум европа, погледнете како ќе изгледа и звучи….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------