Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Фацата на Ѓоковиќ со Рита Ора која го заобиколи светот и предизвика...

Фацата на Ѓоковиќ со Рита Ора која го заобиколи светот и предизвика дузина реакции (видео)

реклама:G Natural

Кога на еден натпревар ќе се најдат еден до друг Новак Ѓоковиќ и Рита Ора тоа дефинитивно неможе да помине незабележано.

Па така од една опуштена дружба на финалето на Светскиот куп во рагби меѓу Нов Зеланд и Јужна Африканивната предизвика и лавина реакции во албанските медиуми.

Тоа не им се допадна на албанските медиуми, кои сега ја критикуваат, а ова не е прв пат да ја нападнат поради Србија. Неодамна, на фестивалот СИЗН во Унгарија, некој од публиката фрли кон неа српско знаме, кое таа го обви и го носеше низ една песна. Затоа мораше да се правда.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------