Home INFO Филмот кој го покажа нечовечкото во светот заработи рекордни милијарда долари

Филмот кој го покажа нечовечкото во светот заработи рекордни милијарда долари

реклама:G Natural

Контроверзното филмско остварување „Џокер“, според статистиката од кино салите, до четвртокот имал невидена заработка од 999 милиони долари.

Во текот на викендот, заработката најверојатно достигнала цифра од милијарда долари.

Филмот крена вистинска фама во светот, а неговото прикажување не е дозволено за деца помлади од 17 години без придружба на родители.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------