Home INFO Финално одбројување – Европа ја чека Македонија на јубилејното првенство

Финално одбројување – Европа ја чека Македонија на јубилејното првенство

реклама:G Natural

Денеска од 18.00 часот на „Динамо Арената“ во Тбилиси ќе се игра натпреварот од УЕФА Лигата на нации за пласман на наредното ЕП, битката помеѓу Грузија и Македонија.

Нашите најдобри фудбалери ќе се борат за победа која ќе ни значи прв историски настап на континенталните собири во сениорска конкуренција.

Европската фудбалска куќа (УЕФА) објави видео, како одлична најава за вечерашната пресметка после која се надеваме дека Македонија ќе биде таа која ќе слави.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------