Home INFO Фолк пејачот Аца Лукас ќе стане водител со своја ТВ емисија

Фолк пејачот Аца Лукас ќе стане водител со своја ТВ емисија

реклама:G Natural

Фолк пејачот Аца Лукас не мирува, па додека е во карантин размислува да ја смени професијата односно да проба и во друга т.е да стане водител.

Пејачот во неговото интервју за емисијата „Во четири ѕида“ на јавноста и открил дека периодов додека е дома подготвува своја емисија која како што кажа тој е комплетно негова идеја.

Ќе се снимала во неговиот стан а на гости ќе му доаѓале многу јавни личности, доктори, спортисти.

Заради подготовките како што кажал Лукас ги откажал своите настапи до крајот на годината, а кога ќе започне да се прикажува и на која телевизија сеуште не открива.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------