Home INFO Мајка ми имаше плата од само две марки: Еве кој и дал...

Мајка ми имаше плата од само две марки: Еве кој и дал пари на Јелена Карлеуша за првиот албум

реклама:G Natural

Познатата пејачка Јелена Карлеуша ужива во луксуз, но никогаш не ја заборавила тешката финансиска состојба во која се наоѓала пред да започне со музичка кариера.

Но малкумуна знаат која пејачка всушност најмногу и помогнала да стане она што е денес.

Во емисијата Ѕвездите на Гранд, пејачката уште еднаш ја потсети јавноста дека не заборава како ја започнала кариерата. Нејзината мајка во периодот на инфлација имаша страшно ниска плата, а за музички албум на Јелена била потребна голема сума на пари, па Драгана Мирковиќ и позајмила пари.

Се сеќавам, во времето на инфлација мајка ми работеше како редио водител и имаше плата од две марки. Албумот чинеше 25000 марки и мојата мајка тие пари ги позајми од Драгана во 1995 – открила Карлеуша и добила огромен аплауз од публиката во студиото.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------