Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Фолкерката Тања Савиќ ќе ја глуми Меган Маркел!? Србија снима филм за...

Фолкерката Тања Савиќ ќе ја глуми Меган Маркел!? Србија снима филм за кралското семејство

реклама:G Natural

Откако Меган Маркел и принцот Хари се појавија во шоѕто на Опра го свртеа целото светско внимание врз себе и дигнаа голема прашина врз себе.

Покрај многуте насливи и прилози во медиумите на големо се разбрануваа и филмските продиценти ширум светот кои нивната животна приказна размислуваат да ја постават на филм.

Голема прашина се крена и во Србија каде што наголемо се најавува филм токму за Меган и Хари а приказната оди до таму што главната женска улга ќе ја игра фолк пејачката Тања Савиќ, а принцот ќе го глуми актерот Влада Алексиќ.

Дали Србија ќе успее рамо до рамо со светските филмски продукции да направи филмски хит ќе дознаеме штом заврши снимањето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------