Home INFO ФОТО: Ова е куќата од 2.5 милиони евра која Јелена Карлеуша ја...

ФОТО: Ова е куќата од 2.5 милиони евра која Јелена Карлеуша ја добила од својот сопруг

реклама:G Natural

Јелена Карлеуша од својот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ добила неверојатен подарок, луксузна вила од 2.5 милиони долари.

Куќата се наоѓа во богатиот кварт Дедиње во Белград, а предходно била во сопственост на познатиот фудбалер Драган Стојковиќ Пикси. Парот е во одлични односи со Пикси и неговата сопруга, па Душко ја купил куќата од својот пријател и ја префрлил на име на Јелена.

Вилата е пространа, со голем двор за децата, соба за послуги како и гостински соби.

Планот на фудбалерот и пејачката бил да се вселат наредната пролет.

ОВДЕ видете како изгледа скапата куќа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------